Ziyaretçileri Garantileyen 5 Web Sayfası Oluşturma Teknikleri

Pazarlama dünyasında, bir web semineri cephaneliğinizdeki en kuvvetli araçlardan biri olabilir. Bunun kolay bir sebebi var. Web seminerleri, kitlenizle direkt bağlantı kurmanıza, sahada güvenilirliğinizi belirlemenize ve işletmenizi potansiyel müşterilerinizin aklında bu mevzuyla ilişkilendirmenize olanak tanır.

Hedef kitleniz için bir web semineri düzenleyerek üç şey başarmış olmuş olursunuz.

 1. Hedef kitlenizin dikkatini çekin
 2. Bu tarz şeyleri sektörünüzde eğitin
 3. Potansiyel müşterilerle ilişki kurun

Tüm bu faktörler, ürününüzü saydam bir halde sunarken itimat yaratır.

Bu kulağa hoş geliyor olsa da, kimse görünmezse?

Dünyanın en üretken web semineri sunucusunun bile bir kesime ihtiyacı var. Izleyici olmadan hakkaten bir anlamı yok. Kimse onu duyacak şekilde ormanda düşen meşhur ağaçtır.

İyi haber: Ziyaretçileri kaydolmaya teşvik etmek için hususi olarak tasarlanmış özelleştirilmiş bir web semineri açılış sayfasını kullanarak katılımcılarınızı fırlatabilirsiniz. Beş temel adım, yüksek dönüşüm elde eden bir web semineri açılış sayfası yapmaya gider ve bunların tümünü ele alacağız.

1. Hedef kitlenizi tanımlayın

Web semineriniz için hedef kitlenizi bulmak demografik araştırmalarla belirlenebilir.

Şuna benzer şeyler mesele:

 1. Hedeflemek istediğim yaş aralığı nedir?
 2. Bunun rezonansa gireceği belli bir cinsiyet var mı?
 3. Onlar nerede yaşıyor?
 4. Onlar için hafifletmeye çalıştığım acı noktalar nedir?
 5. Hedef kitlemin ortak ilgi alanları var mı?

Bu soruların cevaplarını öğrendikten sonrasında, onlara daha hedefli yollarla ulaşabilirsiniz.

Hedef kitleniz tarafınca fark edilmek için bir strateji arama motoru optimizasyonu yada SEO, fakat SEO neticeleri vakit alır. Web semineri tanıtımında vakit devamlı mevcut değildir.

Daha süratli bir geri dönüş istiyorsanız, Feysbuk yada Google üstünden ücretli reklam yayınlamayı düşünün. Bu hizmetler yalnızca içeriğinizi derhal dışarı itmekle kalmaz, bununla birlikte size, tercih ettiğiniz kitleyi sıfırlamanıza olanak tanıyan gelişmiş hedefleme ölçütleri sunar. Yaşa, cinsiyete, coğrafi konuma, ilgi alanlarına ve daha fazlasına bakılırsa hedefleme yapabilirsiniz.

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Fakat hemen hemen fazlaca heyecanlanmayın, yeni başlıyoruz.

2. Başlıklarınızı optimize edin

Her bir açılış sayfasındaki başlıklar ve alt başlıklar başarınız için önemlidir. İnsanların% 80’inin başlığınızı okuyabilmesine karşın , yalnızca% 20’sinin geri kalanını okumaya devam ettiğini ihmal etmeyin.

Bu, başlığınızın dinamik olması gerektiği ve alt başlıklarınızın okuyucuyu sayfadan aşağı çekmeye devam etmesi gerektiği anlamına gelir. Ihmal etmeyin, başlığınız okuyucuyu bağlarsa, teklifinize düşme olasılıkları daha yüksektir.

Peki ilgi çekici bir başlık nasıl oluşturulur?

Bu kanıtlanmış ipuçlarından bazılarını kullanın.

 • Başlığınıza sayı ilave edin. “7 Sır” yada “İlk 10” yada hatta sizinki şeklinde “5 Adım” düşünün.
 • Satış yapma. Çözmeye çalıştığınız problemi vurgulayın ve tam da bunu yapın. Kimse satış konuşmanızı duymayacak.
 • Başlığınızı bir sual haline getirin. Bu bir tek arama sorguları için değil, bununla birlikte kitlenin de dikkatini çekiyor.

Alt başlıklar söz mevzusu olduğunda, konunuzla ilgili net olduğunuzdan güvenilir olmak istersiniz. Okuyucuyu devam etmeye teşvik etmeye çalışıyorsunuz, sadece bazı anahtar kelimelere gizlice girmek için de muhteşem bir fırsat.

Alt başlıklar da genel okunabilirliğinize destek sağlar. Kopyayı kırmak sindirimi kolaylaştırır. Ne vakit içerik ana hatlarıyla (eğer hazırlanması ilkin içeriğinizi özetleyen olmalıdır), Alt başlıklarınızı eklemeyi ihmal etmeyin.

Gördüğünüz şeklinde, başlık bir tek etkili değil, bununla birlikte anında tanımlanabilir logoları ile markalı. Alt başlıklar, mevzuyu zahmetsizce sayfadan aşağıya çekerek görünür bir içerik hiyerarşisi oluşturulmasına destek sağlar.

3. Kaliteli yazı yazma

İnsanları manşetin ötesine taşıyabilirseniz savaşı kazanmış olabilirsiniz, sadece harp hala bitmek bilmiyor. Açılış sayfanızın kopyası eski, kuru yada hatalarla doluysa okuyucuyu kaybedersiniz.

Web seminerini, her şeyden ilkin informasyon olarak görmeyin. Bu bir satış hitabı şeklinde ortaya çıkacak ve siz bunu istemezsiniz. Benzersiz kıymet teklifinizi vurgulayın. Web seminerinize katılmaları niçin önemlidir? Bundan ne elde edecekler?

Tüm sayfadaki mesajlaşma ile tutarlı olmaya çalışın. Web semineri açılış sayfasında avantajlarınızı ve satış noktalarınızı aynı tutmak istersiniz. Ihmal etmeyin, bir şey satıyorsunuz: web semineri.

Web semineri açılış sayfası da bazı toplumsal kanıtlar eklemek için mükemmel bir yerdir. Geçmişte web seminerlerinize katılan ve size parlayan bir referans sunmak isteyen müşterileriniz var ise , onu kullandığınızdan güvenilir olun. Internet sayfası ziyaretçileri her gün bir iş kelimesinin akranına inanacaktır.

Ihmal etmeyin, kopyanın konuşma sesi hissetmesi gerekir. Okuyucu ile yaptığınız tek yönlü bir konuşma şeklinde hissetmelidir. “Siz” şeklinde kelimeler kullanarak bu bağlantıya yaslanmaktan korkmayın.

Güvenilir olduğunuz olun düzenleme ve herhangi bir mühim hataları yakalamak için kopya yazımlama. İçeriğinizin dilbilgisel olarak doğru olduğundan ve istemeden intihal vakaları işlemediğinizden güvenilir olmak için Grammarly yada başka bir hususi denetim aracı kullanın.

Son olarak, anahtar kelimeleri etkili bir halde kullanma hakkında fazlaca konuştuğumuz halde, onları açılış sayfası kopyanıza zorlamak istemezsiniz . Anahtar kelime doldurma bir tek metninizi acayip kılmaz; bir web sitesinin SEO puanını cezalandırırken Google’ın açıkça aramış olduğu bir şeydir.

Paragraflar kısa ve okunması kolaydır. Madde işaretleri de kopyanın parçalanması; yapı, web seminerinin ve neleri kapsayacağının açık bir tanımını sağlar.

4. Resimler ve videolar kullanın

Kimse büyük bir metin bloğuna bakmak istemiyor. Sayfanızın tasarımında birazcık yoldam ve kabiliyet kullanmalısınız. Resimler ve teaser videoları şeklinde medya, bir sayfayı beraber çekmek için fazlaca şey yapabilir.

Şimdi, sayfanızı bir fotoğraf yada video kümesiyle doldurmayı söylemiyoruz. Bir açılış sayfası oluştururken, onları sınırı olan tutmak en iyisidir. Sadece, kullandığınız fotoğraflar yada videolar okuyucuyu çekmek için açılır.

Miktar üstünden klasik bir kalite durumu: Medyanız ilgili olmalı ve müşterinin istekleri ve gereksinimleri ile konuşmalıdır. Sunum meydana getiren kişinin web seminerinizi açıklayan bir videosu da güvenilirlik oluşturmak için uzun bir yol kat edebilir. Hoparlörlerinizin kafa vuruşları bir öteki mükemmel katılım.

Başlık resmi, kitlenin tonunu ayarlar. Sonuçta, kahve yudumlarken bir mobil tabletteki detayları gözden geçirmek, bir çok iş profesyonelinin ilişkilendirebileceği bir şeydir. Sağ?

Hoparlörlerin ustalaşmış siyah beyaz görüntüleri otoriteyi aktarmaya ve genel sayfayı tamamlamaya destek sağlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir