Sohbet Vadisi

İtiraf etmeliyizki: Tüm gün noktalama işaretlerini düzeltip cümle yapısını gözden geçirmeme karşın, bir kitapta bir yazım hatası gördüğümde umrumda değil. Sohbet vadisi, onu daire içine alabilirim, hatırlıyorum, fakat haklı hissetmiyorum. Bir şey olursa, kendimi fena hissediyorum. Düzenlediğim bir blog yazısındayken, hata yaptığım için sersemledim.

 

Sadece, düzenlediğim içeriğin mantıklı kusurlardan ziyade tamamlanmamış bir döneme yada fazladan büyük bir mektuba haiz olmasını yada her gün şüpheli bir kıymet sunmasını yeğlerim. Tamamlanmamış dönem ve extra büyük harfler yanlıştır, normal olarak, sadece kolay düzeltmelerdir. Sohbet odaları Bir rehberin yapısını tekrardan düşünmek yada destekleyici bir örneği daha kuvvetli hale getirmek mi? Bunlar yapılması oldukca daha zor gelişmeler ve açıkçası okuyucu için oldukca daha mühim.

Beyaz kitaplarınızın, blog yayınlarınızın, e-kitaplarınızın ve daha fazlasının okuyucularınızla paylaşmaya hazır olduğundan güvenilir olmak için, ilkin bu üst düzey içerik endişelerinin giderildiğinden güvenilir olmanız gerekir. Başka bir deyişle, bir takım içerik düzenlemeye ihtiyacınız vardır.

Fakat bu pratikte ne anlama geliyor? İçerik düzenleme yapıyorsanız, yazının marka sesinize nasıl uyduğuna dikkat edersiniz. Sohbet sitesi Mantıksal delikler yada tamamlanmamış parçalar arayan bir teknik araştırma okuyacaksınız, bir e-postadaki ipuçlarının kullanışlı ve uygulanabilir olduğundan güvenilir olacaksınız ve bir blog gönderisinin kapsamının bir okuyucunun gereksinimlerine uygun olduğundan ve senin işin.

Ek olarak, içeriğin başlık ve alt başlıkların vaadinde ne kadar başarıya ulaşmış olduğuna da dikkat edeceksiniz. Bu “İçerik düzenleme nedir?” Mesela, bir tarif içermediğinde, Sohbet vadisi odası içerik düzenleme esnasında ve yazara geri delege atacağınızı fark edersiniz – sadece ondan sonra ne süre atlayacağınızı ve ne süre kısa bir süre için temsilci atacağınızı öğreneceksiniz.

İçerik düzenleme ile kopya düzenleme arasındaki fark nedir? İşte kolay bir çöküş. İçerik düzenleme, yazmanın etkili, uyumlu ve anlaşılır olmasını sağlar. Chat odaları bu, argümanın enerjisini ve mantığını, kaynakların yada örneklerin standardını, marka sesinizle eşleşmeyi ve parçanın kapsamını denetlemek anlamına gelir.

Kopya düzenleme ise, daha çok yüzey seviyesi hatasını tespit eder ve düzeltir. Bu, yazım, gramer, noktalama işaretleri, sözdizimi ve yoldam kılavuzu sözleşmesini denetlemek anlamına gelir. Ek olarak, grafiklerin, grafiklerin ve fotoğraf yerleşiminin yine denetim edilmesi ve başlığın, meta açıklamaların ve fotoğraf yazılarının tekrardan okunması anlamına da gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir