Mükemmel Sohbet

Hrika Sohbet ile, bilinebilir marka kimliğinizi güçlendirin

Tanımlanabilir bir marka kimliği oluşturmak kolay değildir. Bu yüzden firmalar dikkat çekici bir halde kendi marka hikayelerini anlatır ve ilgi çekici bir marka sesi düşünürler. (Ustalaşmış ipucu: Bunu da bir içerik stili kılavuzunda belgelemenizi tavsiye ederiz.)

İçeriğinizi platformlar içinde bir içerik pazarlama misyonu ifadesiyle bağlamak, şirketinizin mesajlaşmasını tüm muhteviyatında tutarlı tutarak tutarlı ve bilinebilir bir marka kimliğinin geliştirilmesine destek sunar. 

Bu ifade, irem sohbet’in öteki sitelere destek olmak için içinde ne olduğunun amacını ve kapsamını ana hatlarıyla belirtir ve bunu sanayi için standart ve Moz için tipik olan dilde yapar. Seviyelendirme ve öngörüler, pazarlama içinde ne olduğu için yaygın vaatlerdir. Sanayi sihirbazları ve doktorlar? Tanımlanabilir Moz terminolojisi. Aslen, onu Moz’un muhteviyatında görüyoruz.

Marka sesini platformlardaki içeriğinizde tutarlı tutarak kuvvetli, bilinebilir bir marka kimliğini geliştirmeyi daha da kolaylaştırırsınız.

Hangi sohbet odalarının peşinden gitmeye değmeyeceğini belirleyin

Beyin fırtınası esnasında , tüm fikirler iyi fikirlerdir. Fakat idam söz mevzusu olduğunda, durum bu şekilde değil. İyi fikirler bile içerik stratejinize uygun olmayabilir. Mesela, chat blogu için, İhtiyat Merkezi’nin çevresinde daima süratli ve asla kalabalık olmayan düşük öğle yemeği seçeneklerinin bir listesini kabul etmem. Bunun yararlı içerik bulunduğunu düşünüyor musunuz? Kesinlikle. Öğle yemeği almak istediğim her seferinde Au Bon Pan’da aynı mutsuz sandviçten kaçınmak için bunu okur muydum? Ek olarak, evet. Mükemmel sohbet odaları için kaliteli içerik olacağını düşünüyor muyum? Oldukça değil.

Minik gelebilir fakat içerik stratejisi çalışan yada içinde ne olduğu oluşturuyor olun, bu anahtar: İçerik, ek olarak ne belirleyebilir yapmak gerekiyordu edeceğine karar ile değil yapmak gerekiyordu. Başka bir deyişle, bir içerik pazarlama misyonu ifadesi, hangi fikirlerin (hatta iyi fikirlerin bile) süre ayırmaya kıymet olmadığını anlamanıza destek olabilir.

Belgelenmiş ifadeye haiz olmak, sonucu daha azca öznel ve karar verme sürecini daha saydam hale getirdiğinden bunu kolaylaştırır. Bu bir tek içeriğinize değil, içerik ekibinize de destek sunar. Aslen, İçerik Pazarlama Enstitüsü, çabaları odaklanmanın belgelenmiş bir içerik stratejisinin en büyük avantajlarından biri bulunduğunu keşfetti: “B2B pazarlamacıları, belgelenmiş bir içerik pazarlama stratejisinin en büyük avantajlarının ekipleri ortak bir misyon/hedef çevresinde hizalaması ve hangi tür içeriklerin geliştirileceğini belirlemeyi kolaylaştırır. ”

Merkezi, belgelenmiş bir içerik pazarlama misyonu ifadesi tarafınca sağlanan odaklamanın içeriğinizi daha başarı göstermiş hale getireceğini söylemiyorum fakat bunu da söylemiyorum. Makaleyi daha uzun tutmamak adına yukardaki linkten derhal sunucuya bağlantı kurarak geri kalan detayları elde edebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir