İlgi Çeken Youtube Videoları Nasıl Yapılır

Bunu okuyorsanız, video içinde ne olduğunun yıldızlarla etkileşime girdiğine ikna olmanıza gerek kalmamıştır Akış hizmetleri orijinal içinde ne olduğu neredeyse devamlı pompalamaya devam ettikçe, tüketiciler kabloyu kesmeye devam ediyor ve YouTube herhangi bir gösterim TV ağından daha popüler hale geldi.

Vay. Bir saniye beklemeye alın.

İnsanlar YouTube’da kablolu TV yerine içerik izlemeyi tercih ediyor. Bu oldukça deli – ve bilhassa de Google’da reklam veriyorsanız, markalar için mükemmel bir haber. Bu, doğru insanların önüne geçmek için muhteşem bir yer.

Sadece videodan ilkin gösterilen reklamlar zor olabilir, bilhassa de ufak bir işletme iseniz. Teklifinizin farkındalığını yaymanız gerekiyor, sadece bir reklam ajansı kiralamak için bütçeniz olmayabilir. Ve tüm değerinizi süratli bir video klibe nasıl doldurmanız gerekiyor ?!

Endişelenmeyin, ilgi çekici, etkili videodan ilkin gösterilen reklamları yalnızca altı adıma ayırmak için buradayım – büyük bir bütçeye gerek yok.

Sadece ilkin, videodan ilkin (tam olarak) reklamların ne olduğu ve nasıl oluşturulacağı hakkında konuşalım.

Videodan ilkin gösterilen reklamlar nedir?

YouTube, değişik türde reklam yerleşimleri ve reklam türleri sunar ve videodan ilkin gösterilen reklamlar, seyretmek istediğiniz videodan derhal ilkin görünen reklam yerleşimleridir. Bu kısa video reklamlar iki dakikaya kadar sürebilir, sadece bir çok reklamveren için en tatlı nokta 15-25 saniye arasındadır. Videodan ilkin gösterilen reklamlarda tanımlanmış bir CTA olmadığından, GBM (görüntüleme başına maliyet) esasına bakılırsa ücretlendirilirsiniz.

Videodan ilkin gösterilen reklamlar yayınlıyorsanız ilk hedefiniz, kitlenizi reklamınızı atlama seçeneğine haiz olmadan ilkin bağlamaktır. Bundan sonrasında, onların sizi hatırlamalarını istersiniz! Öteki Google Ads teklifleri şeklinde, hedefleme mevzusunda seçenekleriniz vardır. Google aşağıdakileri sunar:

 • Coğrafya: Hedef kitleniz nerede yaşıyor?
 • Dil: YouTube birçok ülkede popülerdir; kitlenizin anlayabilmesini istediğiniz dili seçtiğinizden güvenilir olun.
 • Demografi: Cinsiyet, yaş aralığı ve daha fazlası dahil olmak suretiyle tipik seçenekler.
 • Anahtar kelimeler: Tıpkı Google Ads şeklinde !
 • Mevzular: İnsanların şu anda YouTube’da izledikleri.
 • İlgi alanları: İnsanların çoğu zaman YouTube’da izledikleri.

Kitle hedeflemenize karar verdikten sonrasında , işe başlamanın zamanı geldi. Peki, bu kitleyi YouTube’da videodan ilkin gösterilen mükemmel bir reklamla nasıl bağlayabilirsiniz?

Şimdi, bütçeniz kısıtlı olduğunda YouTube için videodan ilkin gösterilen reklamlar oluşturmak için altı adıma geçelim.

1. Hedefinizi seçin

Tıpkı herhangi bir reklam kampanyası şeklinde, YouTube videodan ilkin gösterilen reklam kampanyasıyla neyi başarmak istediğinize karar vermelisiniz. Burada bir sürü seçeneğiniz var:

 • Marka bilinirliği
 • Dönüşümler 
 • Paylar
 • Sitenize meydana getirilen tıklamalar
 • Ankete katılın
 • Bağlılığı yada tekrardan abonelikleri teşvik edin 

Videodan ilkin gösterilen reklamlarda, performans pazarlama perspektifinden hiçbir CTA bulunmadığından, videodan ilkin gösterilen reklamlar marka bilinirliği içindir. Videodaki dile ve mesajlara bağlı olarak, dönüşümler ve tıklama dönüşümleri için katmanlar eklemeye başlayabilirsiniz. 

2. Video reklamcılık mesajınızın haritasını çıkarın

Hedefinizi tamamladıktan sonrasında, video reklam öykünüzü oluşturma mevzusunda en iyi yolu seçebilirsiniz. Keyifli olduğu yer burası. 

Bir hedef seçmek şeklinde, burada birkaç seçeneğiniz var. 

 • Bir kerelik video: Bu tür video kısa ve tatlı olmalı ve teklifinizin tekil kıymetini vurgulamalıdır. Videodan ilkin gösterilen reklamları yeni hayata geçirmeye başlıyorsanız, burası adım atmak için iyi bir yerdir. 
 • Video serisi: Bu şey şeklinde Progresif Flo ve “fiyatınızı” aracı ile yapmış oldu. Bu video seçeneği, birden fazla özlü noktanız var ise iyidir. Videoları oluştururken hepsinin beraber ve ayrı ayrı anlamlı olduğundan güvenilir olun. 
 • Marka hikayesi videosu: Nike ve P&G şeklinde daha büyük firmalar, görevlerinin bir yönü hakkında konuşmak için bu tür daha uzun biçimli marka hikayeleri yaptılar. Markanızın benzersiz bir parçası yada büyük bir kampanyanın başlatılması hakkında konuşmak için en iyisi budur.    

Bu marka mesajlarının cazip olmasına karşın, bu reklamlar YouTube için videodan ilkin gösterilen reklam için değil, TV için oluşturuldu. Videodan ilkin gösterilen reklamlarınız için değişik uzunluk gereksinimleriniz olacaktır ve ihmal etmeyin, görüntüleyenle derhal etkileşim oluşturmak istersiniz.

3. Video içeriğine beyin fırtınası yapın

Artık kitlenizin hangi işlemi yapmasını istediğinize ve hangi mesajı söylemek istediğinize karar verdiğinize bakılırsa, bunu tam olarak nasıl söylemek istersiniz? Bu, bilhassa daha ilkin video içinde ne olduğu oluşturmayan biz için bu sürecin en zor adımı olabilir. İyi haber: Oldukca sayıda YouTube pazarlama videosu izleyeceksiniz.

Ciddi anlamda! Kitlenizin izlediğini hayal edebileceğiniz bazı videolar açarak başlayın (hedeflemenizdeki mevzulara bakılırsa). Yarışmaya göz atın. Bu YouTube videolarından ilkin başka hangi video reklamlar yayınlanıyor? Bulmak.

Kısa izahat mevzusunda destek olması için kendi web sitenize göz atın yada tekrardan kullanabileceğiniz iyi bir kopya belirleyin. Toplumsal medya yayınlarını, kendi kanalınızı ve hem de rekabetinizi keşfedin. Marka fikirlerini yada değerlerini (“ilkin satın alan” yada “güvenilir” şeklinde) nasıl elde edebileceğinizi düşünün ve bu tarz şeyleri görsel içeriğe dönüştürün.

Ve Oscar markalarıyla uyumlu ve bu videoda sıhhat sigortasını hafifçe tutuyor ve “ Dumb Way to Die ” için gülünç bir referans ”Bu reklam kısa ve tam olarak niçin sıhhat sigortasına ihtiyacınız bulunduğunu anlıyor. 

Ustalaşmış ipucu: Daha objektif bir tecrübe elde etmek için YouTube’da video izlerken hususi tarama moduna geçin.

4. garip olun 

YouTube’da videodan ilkin gösterilen reklamların ilk kuralı: Reklam filmi şeklinde görünmemelidir. Platform, günlük insanların kendi içeriklerini yükleyip paylaşabilmeleri için geliştirildi, böylece videonuz platforma özgü hissetmelidir. 

Acayip olmaktan korkma. Keyifli ol. Gerçek marka renklerinizi gösterin. Kullanıcı tarafınca oluşturulan hissettirin . 

Mesela Burger King’in bu reklamı, görüntüleyenlerinin hakikaten bir reklam seyretmek istemediğini kabul eden sağlam bir iş çıkarıyor. Konuşmacı (YouTubers şeklinde) ve aptalca, fakat gene de fast food’da alabileceğiniz oldukca şey gösteriyor. 

5. Eşleşecek bir komut dosyası yazın

Video komut dosyaları yazmaya başlamanın en kolay yolu yazmaktır. Hedefinizi ve destekleyici argümanlarınızı listeleyebileceğiniz bir madde işaretli listeyle başlamanızı tavsiye ederim. Gene, bir senaryo yazarken birkaç seçenek vardır: erkek oyuncular / modeller tarafınca söylenebilir, ekranda metin olarak görünebilir yada seslendirilebilir. Videodan ilkin gösterilen reklamlar oldukca kısa olduğundan, video komut dosyanızın kıymet teklifinizi desteklemek ve kazmak için bir yada iki bağımsız değişkene de odaklanması gerekir. 

Mesela, bir pizza dükkanı işletiyorsanız ve her insanın pizzanızın nasıl bulunduğunu bilmesini istiyorsanız 1. Antipatik 2. Süratli 3. Çıtır ve 4. Sipariş üstüne. Videodan ilkin gösterilen reklamınız için bu mükemmel özelliklerden yalnızca birine odaklanmayı deneyin. Gene, bu video altı ila 25 saniye içinde olmalıdır. Birisi “atla” yı tıklamadan ilkin içeri girmeniz, spielerinizi söylemeniz ve dışarı çıkmanız gerekir.  

Video komut dosyanızı yazmanın ve videonuzu çekmenin / seçmenin aynı anda olması icap ettiğini ihmal etmeyin. Bir ihtimal ne söyleyeceğinize karar vermenize destek olan bir video buluyorsunuz yada tam tersi, eşleştirmek için bir görsel çekmeniz icap ettiğini aklınızda bulunduran bir sloganınız var. Her şey beraber çalışmalı. 

6. YouTube iş ortaklarından yararlanın

* Gerçek * video reklamı oluşturmak için ilk adımları atmaya vardığında kaybolmuş ve şaşkın hissediyorsanız , YouTube’un reklam sitesindeki iş ortaklarından başka bir yere bakmayın . Tam hizmet çözümlerinden yığın videolara ve abonelik hizmetlerine kadar her şeyi önerebilirler. Şahsen, Promo ve Animoto hayranıyım, bu sebeple hiçbir şekilde bir kameraman değilim, sadece hoş bir halde videodan ilkin gösterilen reklam yapmayı seviyorum.

Promo bu Kara Kedi yığın video seviyorum. Sadece bir YouTube reklamı için kullanıyor olsaydım, metni ve zamanlamayı sıkılaştırırdım. Bu birazcık fazla yavaş; kitlenizi videonun üstünden atlamak istemezsiniz.

Hayır, İlk Videonu yap! 

Artık başlamaya hazırsınız. Videodan ilkin gösterilen reklamları planlamak için bu altı rahat adımı kullanmayı ihmal etmeyin:

 1. Hedefinizi seçin
 2. Video reklamcılık mesajınızı haritaya yerleştirin
 3. Video içinde ne olduğu hakkında beyin fırtınası yapın
 4. Garip yap 
 5. Eşleşecek bir komut dosyası yazın
 6. YouTube iş ortaklarından yararlanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir