İçerik düzenleme için neye öncelik vermelisiniz.

Bu, dostlar, meydan okuma. Google Merchant Center kılavuzunun kendi blog yazısı olarak daha iyi bir bölümünü tekrardan çalışmak için süre harcamak istemezsiniz . Bir konuk yayınını işletmenizle ilgili olmayan bir anahtar kelimeye uyarlamak için saatler harcamak istemezsiniz.

Ve hala hakkaten, hakkaten aptalca, utanç verici yazım hatalarıyla dolu bir blog yazısı yayınlamak istemiyorsunuz.

İçerik düzenleme esnasında iki şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • İçerik kalite standartlarını karşılıyor mu?
  • İçerik amacına ulaşıyor mu?

İçerik pazarlaması için, içeriğin genel amacı, en azından, oluşturulmasından derhal ilkin, bilhassa de şirketinizin bir içerik pazarlama misyonu beyanı var ise, derhal devamlı tanımlanır. İçeriğiniz pazarlama hedeflerinize katkıda bulunmalıdır.

Kalite standartları daha oldukca içerik biçimine (e-posta, blog gönderileri, kılavuzlar) ve marka standartlarınıza bağlı olacaktır. Sadece tüm yüksek kaliteli içerik okunabilir, eyleme geçirilebilir ve paylaşılabilir olacaktır.

İçerik düzenlemenizin odağını netleştirdikten sonrasında, öncelik vermek için süratli bir vasıta kullanabilirsiniz.

Bunun kullanımı basittir: Eldeki görevleri düşünün ve bu tarz şeyleri bu matristeki dört çeyrekte gruplayın. Dün üçüncü çeyrek hedeflerinizin zamanı geldi mi? Acil ve mühim, şimdi bu tarz şeyleri yapın. Haftada 1: 1 patronunla mı? Acil değil, mühim, bunu yapmak için bir süre planlayın. Son blog yayınları için bağlantı oluşturuluyor mu? Temsilci. Pazarlama ekibi dinlence videosu planlamasına destek oluyor musunuz? Mühim değil ve hemen hemen acil değil – şimdilik hayır deyin ve ortadan kaldırın.

Matrisin bir vazife listesine öncelik vermesine ne kadar süratli destek olabileceğini görün? Bu genel olarak verimlilik için idealdir. İçerik düzenleme için de idealdir.

Bu, içerik düzenlemenizi yalnız daha kolay değil hem de daha etkili hale getirmek için aynı süratli ateş önceliğini izleyeceği yolu göstermeye destek olacaktır. Şimdi, pratikte bu kategorilerin her birine daha yakından bakalım.

Şimdi yapın: Yüksek ehemmiyet, yüksek tesir

Bu en fena kadran, fakat mesele değil – ideal olarak, bu düzenlemeler minimum sıklıkta ortaya çıkacak. Bunlar hem içeriğin standardını hem de pazarlama hedeflerinize katkıda bulunma kabiliyetini etkileyen konulardır.

Mesela, bir infografikte yanlış dağıtılmış bir alan kişi teklifi var ise, bunun başka bir şey olmadan ilkin düzeltilmesi gerekir. Satın alan ilişkisini etkilemek yada yanlış bilgiler yayınlamak istemezsiniz. Bu şimdi.

Bu mevzular ender olmalıdır, sadece ortaya çıktıklarında bunlar önceliklidir.

Hemen sonra yapın: Düşük ehemmiyet, yüksek tesir

Bu düzenlemelerle, içerik kuvvetli ve nettir ve bu yüksek kaliteli içerikle, yüksek etkili işletme kıymeti için düzenleme fırsatı vardır. Öteki ilgili içeriğe bağlantılar ilave edin. Bir anahtar kelime bulun; düşük hacimli anahtar kelimeler bile SEO’nuza destek olabilir. Siz varken daha iyi SEO için başlıkları gözden geçirin. Görüntüleri tekrardan boyutlandırın. Yaklaşan etkinliğiniz için bir CTA ilave edin.

Bu aşamada, esasen yüksek kaliteli içeriğe sahipsiniz, bundan dolayı iş hedefleriniz için daha fazlasını yapmasını istiyorsunuz.

Son düzenleme: Düşük ehemmiyet, düşük tesir

Virgül yakalamak için süre harcayarak yalnız geri dönerek bu fazladan cümleleri hemen sonra kati. Alt başlıkların büyük harf kullanımını yalnızca paralel olmayan yolların yarısını gerçekleştirmek için değişiklik yapmak ve tekrardan yazılması gerekir. Bir tablodaki tüm sayıları yalnız bir grafik olarak gösterilmesi için bir tabloya eklenmesi gerekir. Bir giriş süresince noktalama hatalarını, okuyucu için doğru beklentiler belirlemeyen düzeltme. Verimliliğin anında tatmini caziptir, sadece o zamanı – ve daha da kötüsü, yeniden yeniden yapmak – boşa harcıyor. Kısaca hemen hemen yapma.

İşleminizde içerik düzenlemesi oluşturun

İçeriğinizin sizin için çalıştığından güvenli olmak istiyorsanız, içerik oluşturma işleminize içerik düzenleme eklemeye dikkat etmeniz gerekir. Düzenleme sorumluluğu size aitse, bunu işlem belgelerinize bir adım olarak ilave edin ve bu adıma alışmak için takviminizdeki zamanı kapatın. İçeriğiniz için net bir düzenleme adımınız yada hiçbir düzenleyiciniz yoksa , meslektaşlarınızla bir akran düzenleme adımı oluşturma hakkında konuşun. Ihmal etmeyin, bu içerik düzenleme karar matrisi öteki tüm araçlara benzer; kolayca erişilebilir ve net olmadığı sürece size hiçbir faydası olmaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir